CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Monitoring (MY-DVR430)
Autor Wiadomość
foXx
SteamBans Member



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 505
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 16:48   Monitoring (MY-DVR430)

Mam problem ze zdalnym dostępem do rejestratora (przez internet). Rejestrator jest podłączony do router'a, w rejestratorze jest ustawiona sieć na DHCP, router nadaje IP rejestratorowi, ale mam problem z dostępem przez internet do wglądu kamer. Łącząc się w firmie z IP nadanym przez router mam obraz, ale w domu już nie. I teraz mam pytanie do was, jakie IP do łączenia powinienem ustawić w domu, aby mieć podgląd, bądź może trzeba zmienić ustawienia w rejestratorze na LAN i ustawić w nim IP, ale jakie? Jak pogmatwałem, bądź podałem za mało informacji to piszcie. Dodam, że IP nadane przez providera mam wewn.
Ostatnio zmieniony przez foXx Sob 16 Lut, 2008 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 17:38   

Porty przekierowane w routerze ?

Btw. IP wewnetrzne tzn ze jestes juz za jednym switchem/routerem/hubem* i postawiles kolejny czy jak ?
_________________

 
 
foXx
SteamBans Member



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 505
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 17:48   

W routerze porty nie zmieniane. A co do switch'a/router'a/hub'a to do bloku kabel dochodzi, w piwnicy jest switch/router/hub (nie wiem co tam jest ;) ) i od niego kabel do routera w firmie, a od routera sygnał do dwóch kompów (bezprzewodowo) i kablem do rejestratora.

Wszelkie INFO jak dla laika podawajcie ;)
Ostatnio zmieniony przez foXx Sob 16 Lut, 2008 18:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 18:33   

No to najpierw przeforwarduj porty a potem w domu wpisz IP zewnetrzne firmy.

mozesz poczytac o tym wiecej tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/NAT
i w podobnych stronach ;)
_________________

 
 
foXx
SteamBans Member



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 505
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 18:47   

nowik napisał/a:
No to najpierw przeforwarduj porty

foXx napisał/a:
Wszelkie INFO jak dla laika podawajcie ;)


;) nigdy się nie bawiłem w takie rzeczy, proszę o wyrozumiałość ;)
Ostatnio zmieniony przez foXx Sob 16 Lut, 2008 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 23:40   

W opcjach routerow powinno byc opcje NAT i to tam, wszystko zalezy od routera... jak nie wiesz to musisz skorzystac z intrukcji niestety, i wpisujesz tam port ten z ktorego korzysta monitoring, najlepiej daj na UDP i TCP.
_________________

 
 
nappy



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 681
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 14:45   

nowik, przecież foXx napisał:


foXx napisał/a:

A co do switch'a/router'a/hub'a to do bloku kabel dochodzi, w piwnicy jest switch/router/hub (nie wiem co tam jest ) i od niego kabel do routera w firmie, a od routera sygnał do dwóch kompów


Są dwa routery. Po prostu u siebie ma własnego WAN'a, do tego jego blok pewnie w takim również jest. Przekieruje porty to co najwyżej będzie miał dostęp do monitoringu z WANa poziom 'wyżej' ale nadal będzie to wew. ip.

foXx
a) kamerze ustaw sztywne ip najlepiej, chyba, że używasz DHCP przydzielanego po MACu.
b) nic nie zrobisz, wal do providera o zew. ip. Jeśli poprosi o MAC karty sieciowej dajesz mu mac routera (najlepiej jeśli ma funkcje klonowania, pobierz go wtedy z własnego kompa/kompa firmy). Później na routerze firmy forwardujesz porty, do samej kamerki łączysz się /jeśli ma własny interfejs/ przez IP:port_kamerki.
_________________
FOXCONN P35A
INTEL Core2Duo E4400 2.2 @ 3.0, 10x300
Goodram 2x1Gb 667 @ 720 5-5-5-15
nVidia GF8800 GTS 640 513/1600 @ 675/2100

addOns: Icemat Siberia, Razer DeathAdder, Steelpad QCK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.