CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Monitory LCD czy CRT

Na jakim grasz monitorze?
LCD
47%
 47%  [ 18 ]
CRT
52%
 52%  [ 20 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
neverling~


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 17:32   

po za tym to nie sa takie roznice ze nie bedziesz mogl zabic oO
o tych jakosciac to mowia ludzie ktorzy sa juz troszeczke walnieci i badaja to wszystko pod lupami np. psychic :D


Jak chesz miec takiego olbrzyma w domu czy w pracy to kupuj CRT ale ani to ladne ani nowoczesne ;)
 
w0mbat



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: grudziądz wieś
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 19:50   

neverling~ napisał/a:
Jak chesz miec takiego olbrzyma w domu czy w pracy to kupuj CRT ale ani to ladne ani nowoczesne ;)


ale przynajmiej sie tak szybko nie rozleci
 
 
SiD



Klan: pL3b3L!u$23.rU
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 199
Skąd: Wąchock
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 20:06   

A co do kupna Wegier to wstrzymał bym sie jeszcze jakiś czas i poczekał na LED'y wtedy będziesz miał wszystko co dobre z CRT i LCD w jednym ;]
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 20:29   

SiD napisał/a:
A co do kupna Wegier to wstrzymał bym sie jeszcze jakiś czas i poczekał na LED'y wtedy będziesz miał wszystko co dobre z CRT i LCD w jednym ;]
W tym czasie zdarzy 2 razy wymienic LCD-ka...

Imho jezeli sie nie jest jakims pasjonatem super ekstra hiper szczegolowej jakosci i wyrazistosci pixelkow to obecne LCD sa idealne :) Zreszta sam mialem okazje grac na jednym z pierwszych LCD jakie zostaly wyprodukowane (Philipsa ; o) i powiem wam tyle ze dawal rade. Swojego czasu takze duzo pracowalem i karalem was na monitorze Belinea a bylo to kilka lat temu :) A nowoczesne LCDki nie dosc ze ladnie wygladaja to jeszcze malo miejsca zajmuja i sa zdrowsze. Jedynie jak potrzebujesz dokladne odzworowanie kolorow w przypadku jakis prac w PS, Corel itp. to wtedy niestety CRTki sa liderami. Takze WEGierku, kupuj LCD i juz ;) Ja mam LG 204WT i zle nie jest :) Jedyny minus to maly kat widzenia w pionie i nie moge filmow z lozka ogladac ;/ Ale jezeli siedzisz naprzeciwko monitora to nie odczujesz tego :P
_________________

 
 
WEGier



Klan: na drzewie :)
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 1310
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 20:34   

nowik napisał/a:
SiD napisał/a:
A co do kupna Wegier to wstrzymał bym sie jeszcze jakiś czas i poczekał na LED'y wtedy będziesz miał wszystko co dobre z CRT i LCD w jednym ;]
W tym czasie zdarzy 2 razy wymienic LCD-ka...

Imho jezeli sie nie jest jakims pasjonatem super ekstra hiper szczegolowej jakosci i wyrazistosci pixelkow to obecne LCD sa idealne :) Zreszta sam mialem okazje grac na jednym z pierwszych LCD jakie zostaly wyprodukowane (Philipsa ; o) i powiem wam tyle ze dawal rade. Swojego czasu takze duzo pracowalem i karalem was na monitorze Belinea a bylo to kilka lat temu :) A nowoczesne LCDki nie dosc ze ladnie wygladaja to jeszcze malo miejsca zajmuja i sa zdrowsze. Jedynie jak potrzebujesz dokladne odzworowanie kolorow w przypadku jakis prac w PS, Corel itp. to wtedy niestety CRTki sa liderami. Takze WEGierku, kupuj LCD i juz ;) Ja mam LG 204WT i zle nie jest :) Jedyny minus to maly kat widzenia w pionie i nie moge filmow z lozka ogladac ;/ Ale jezeli siedzisz naprzeciwko monitora to nie odczujesz tego :P

co uważacie o tym?
klik
klik2
_________________

 
tiop



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 141
Skąd: stamtąd
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 20:52   

sa trzy rodzaje matryc

TN itp. - tania, brak znużenia, slabe katy, slabe kolory
MVA / PVA itp. Podobne do siebie z tym ze na MVA swieca rogi. Dobre katy, dobre kolory, minus snuzenie w postaci smug, aczkolwiek sa monitory z tkz. dopalaczem, ktory znacznie zmniejsza ten efekt
IPS / S-IPS itp. droga,bardzo ladne kolory, dobre katy, znuzenie w postaci rozmycia, tak jak powyzej sa wersje z dopalaczem.

ja mam FS P19-2 na PVA i nie narzekam, jedynie widze smugi z przejscia czarny->szary.
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Ostatnio zmieniony przez tiop Pon 29 Paź, 2007 20:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
w0mbat



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: grudziądz wieś
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 21:32   

za czarny musisz doplacic 10 zl beznadzieja
 
 
qBert



Klan: botland
Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1888
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 21:57   

nowik napisał/a:
Zreszta sam mialem okazje grac na jednym z pierwszych LCD jakie zostaly wyprodukowane (Philipsa ; o) i powiem wam tyle ze dawal rade.

a ja jak grałem to właśnie czułem cholerną różnicę. Smugi jak się masz... Ogólnie to wiadomo, każdy oczekuje czegoś innego...
_________________
 
 
adaxdk



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 542
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 22:27   

KLIK
To jest monitor na którym ja aktualnie działam. Chociaż jest to monitor z przed dwóch lat, ale od tamtego czasu nie zawiódł mnie ani razu. Chociaż ma słabe ms w porównaniu do monitorów obecnie na rynku, ale mi to nie przeszkadza. Od 2 lat wzrok mi sie nie pogorszył i miejmy nadzieję ze tak zostanie ;)
_________________

Quidquid latine dictum sit, altum videtur - Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.

http://www.bash.org.pl/330347/
 
 
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 23:47   

Przede wszystkim kup PANORAME. Monitor kupuje się na wyrost bo i tak przeżyje dłużej niż aktualny komputer. Kup największy na jaki cię stać. Jak chcesz iiyame to np. ten

Ma juz rozdzielczość nominalna 1680 x 1050 piksele i plamke 0,282 mm :faja:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.