CS bydzia :: www.cs.telsten.com Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 


Poprzedni temat :: Następny temat
Monitor LCD - kto gra na takim ??
Autor Wiadomość
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 08:49   

nie napisał/a:
Nowik ma calkowita racje, chcialem tylko powiedziec ze profesjonalne monitory CRT sa profesjonalne nie tylko dlatego ze lepiej odzwiercielaja kolory, ale tez dlatego ze wyswietlaja w formacie CMYK a nie jak wiekszosc RGB.

Bzdura!! Nie ma monitorów które wyświetlają kolory w trybie CMYK. Jedynie po zastosowaniu odpowiednich profili programowych .icc lub .icm, ale to nie to samo. Monitory profesjonalne są lepsze od nieprofesjonalnych poprzez wyświetlanie większej przestrzeni kolorów, lepszej bieli i czerni oraz możliwości uzyskania lepszej jasności i kontrastu do czego monitorom LCD jeszcze dużo brakuje.
A co do tematu to gram na LCD i konia z rzędem temu kto mi udowodni, że wyświetlanie obrazu z częstoltliwością 100 Hz/s (fps) pozwoli na lepszą grę niż 60 Hz/s(fps). Świrowanie z fpsami rzędu 200 śmieszy mnie. :faja:
_________________

 
 
nie



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 97
Skąd: Dublin
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 10:43   

DzejmsBlond napisał/a:
Bzdura!! Nie ma monitorów które wyświetlają kolory w trybie CMYK. Jedynie po zastosowaniu odpowiednich profili programowych .icc lub .icm, ale to nie to samo. Monitory profesjonalne są lepsze od nieprofesjonalnych poprzez wyświetlanie większej przestrzeni kolorów, lepszej bieli i czerni oraz możliwości uzyskania lepszej jasności i kontrastu do czego monitorom LCD jeszcze dużo brakuje.


A to ciekawe bo pracuje na RADIUSIE ktory pracuje w trybie CMYK ze specjalna karta graficzna. Podlacza sie go za pomoca 3 kabli do tej karty. Ma tez wyjscie RGB. :P
_________________
Born to kill... supported by dgl
I belive, I can fly... supported by rocket
Killing me softly, please... supported by <rotfl>
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 13:46   

Po co mi vortex 100Hz odswierzania, jak 75hz, co jest standardem od dobrych 5 lat w LCD - starczy w zupelnosci? Ludzkie oko i tak wiecej niz 30 fps nie zauwazy roznicy. A moze powiesz mi ze 100Hz jest lepsze dla wzroku niz 75hz? Tak, ale gdyby to dotyczylo 2 monitorów CRT. W LCD Hz maja zupelnie inne przelozenie jesli chodzi o wplyw na wzrok.
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
Dzejms



Klan: oglądam w TV
Dodatkowy Nick: DzejmsBlond
Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 566
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 14:20   

.:Solid_Snake:. napisał/a:
Po co mi vortex 100Hz odswierzania, jak 75hz, co jest standardem od dobrych 5 lat w LCD - starczy w zupelnosci? Ludzkie oko i tak wiecej niz 30 fps nie zauwazy roznicy. A moze powiesz mi ze 100Hz jest lepsze dla wzroku niz 75hz? Tak, ale gdyby to dotyczylo 2 monitorów CRT. W LCD Hz maja zupelnie inne przelozenie jesli chodzi o wplyw na wzrok.
A to dlatego, że czasy rekcji LCD-ków są niskie i piksel o danym nasyceniu kolorów nie zdąży wygasnąć do zera zanim pojawi się następny co objawia się np. smużeniem. Dlatego też obraz na LCd-ku nie migocze nawet przy niskich częstotliwościach odświeżaniach monitora ustawionych na karcie graficznej. :faja:
_________________

 
 
nie



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 97
Skąd: Dublin
Wysłany: Wto 29 Sie, 2006 15:40   

Jesli chodzi o strone zdrowotna to LCD jest lepsze od CRT poniewaz rozni sie sposobem wyswietlania, w LCD pixele sa "zapalane" napieciem,a w CRT poprzez bombardowanie elektronami powierzchni kineskopu co powoduje promieniowanie. CRT jest prawie nieszkodliwe jesli sie uzyje dobrych szklanych filtrow wlasnie przeciw promieniowaniu.

To tyle jesli chodzi o szkodliwosc, czestotliwosc ma wplyw na zmeczenie oka i mozgu. Jesli sie myle to JamesBlond zaraz mnie sprostuje :P
_________________
Born to kill... supported by dgl
I belive, I can fly... supported by rocket
Killing me softly, please... supported by <rotfl>
 
.:Solid_Snake:.



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 952
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 19:14   

DzejmsBlond napisał/a:
.:Solid_Snake:. napisał/a:
Po co mi vortex 100Hz odswierzania, jak 75hz, co jest standardem od dobrych 5 lat w LCD - starczy w zupelnosci? Ludzkie oko i tak wiecej niz 30 fps nie zauwazy roznicy. A moze powiesz mi ze 100Hz jest lepsze dla wzroku niz 75hz? Tak, ale gdyby to dotyczylo 2 monitorów CRT. W LCD Hz maja zupelnie inne przelozenie jesli chodzi o wplyw na wzrok.
A to dlatego, że czasy rekcji LCD-ków są niskie i piksel o danym nasyceniu kolorów nie zdąży wygasnąć do zera zanim pojawi się następny co objawia się np. smużeniem. Dlatego też obraz na LCd-ku nie migocze nawet przy niskich częstotliwościach odświeżaniach monitora ustawionych na karcie graficznej. :faja:


ale jak masz dobrą matrycę - np. S-PVA (nie chwale się ;p :faja: ) to smużenie jest naprawde bardzo małe i widać je praktycznie TYLKO gdy jakiś ciemny a raczej czarny obiekt porusza sie szybko na jadnym tle... cale szczescie w cs'ie wystepuje to u mnie tylko na vertigo, na mapie, ktorej nie gramy zbyt czesto ;p
_________________
OK! I'm ready to go!

 
 
Ciachoo



Klan: BydziaSQ2
Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 76
Skąd: Bydzia->Zawisza
Wysłany: Śro 27 Wrz, 2006 20:04   

co do LCD ja mam od dwóch czy trzech lat (zaznaczam) monitorek LCD, nie miałem z nim ŻADNYCH problemów ani smużenia ani pikseli zmarszczonych albo innych usterek :/ a z płynnością to różnie jest, mój ma max 60 odświeżanie, a działa świetnie, może jedynym mankamentem tego typu monitora jest to, że grafa nie jest aż tak szczegółowo wyświetlana tzn. rozmazane textury bez róznicy na jakiej rozdzielczości grasz.Do LCD używaj jak możesz tylko maxymalnych, albo tych uniwersalnych jak 800x600 1024x768, one wyglądają całkiem normalnie. BO jak ja włączam zamiast na 1280/960 (mój max) na 1152/1024 (bodajże) to obraz jest rozciągnięty albo zniekształcony ;/ a na tych rozdzielczościach standardowych może i gorzej wygląda grafa, ale cały obraz nie jest pokręcony . Nie żałuję, że zmieniłem na LCDka. Jak na razie.
_________________
p=m*v=Pędzi MeVa W=F*s=Wtaczam Furę Siana profesor Franslau rox XD
 
 
nowik
Webmaster



Klan: Czasami ogladam
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 1277
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 27 Wrz, 2006 21:23   

Ciachoo napisał/a:
BO jak ja włączam zamiast na 1280/960 (mój max) na 1152/1024 (bodajże) to obraz jest rozciągnięty albo zniekształcony ;/ a na tych rozdzielczościach standardowych może i gorzej wygląda grafa, ale cały obraz nie jest pokręcony .

Przeciez te co podales to nie sa standardowe, ich sie raczej nie uzywa na normalnych LCDkach co maja ekran w proporcji 4:3, kazda rozdzialka musi byc w proporcji 4:3 jezeli masz normalnego LCDka a nie zadnego tam panoramicznego czy jakie one tam sa;P troche z tymi rozdzialkami zamotales ale i tak to malo istotne ;D
_________________

 
 
Ciachoo



Klan: BydziaSQ2
Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 76
Skąd: Bydzia->Zawisza
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006 17:53   

wiem że się ich nie używa w lcdkach , ale one są tak jak mówiłeś 4:3 i mi o to chodziło z tą "standardowością" a nie standardem w lcd'kach jako max rozdzielczość :/ i lepiej ich używać niż tych kosmicznych. I mówiłem oczywiście o lcdkach normalnych, co używają gracze, a nie jacyś maniacy filmowi czy inni ;p a oprócz tego co "źle" powiedziałem?? ;/
_________________
p=m*v=Pędzi MeVa W=F*s=Wtaczam Furę Siana profesor Franslau rox XD
 
 
WOJTAS



Klan: ^^
Dodatkowy Nick: RazeL
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 468
Skąd: Gdynia, Warszawa
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 01:35   

ja tam uzywam LCD-eka i powiem wam ze w cs-e na rozdzialce 800x600 jest wszystko CACY. Zadnych rozmazanych tekstur, widocznych pikseli ani nic z tych zeczy rownierz w WINDOWS-e przy rozdzielczosci 1280x1024 nie mam zadnych problemow z grafika :D Jednym slowem jestem z niego bardzo zadowolony. ;]


(moj SETNY poscik :D )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo.